Online Rezervasyon

Yetişkin
(12+)
Çocuk
(2-12)
Bebek
(0-2)
Öğrenci
(13-24)
65+
(65+)
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners
VTEM Banners

Uçak Bileti Nedir

Bir destinasyondan başka bir destinasyon havayolu seyahat edecek yolculara havayolları tarafından verilen resmi belgenin ismi uçak biletidir. Uçak biletinde uçacak yolcunun ismi, soyismi gibi kimlik bilgileri ile birlikte aynı zamanda uçulacak parkurların detaylı bilgileri bulunmaktadır. Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ile birlikte kağıt uçak biletinin yerine elektronik uçak bileti almıştır. Elektronik uçak biletinde yolcuların uçak bileti belgesi olmadan havalimanına giderek kimliği ile birlikte uçuşunu gerçekleştirebilir. Uçak biletlerinde ekonomi, bussines gibi sınıflar haricinde çocuk, bebek, öğrenci, 65 yaş üzeri, engelli, asker ve askeri personel gibi ayrı indirimler bulunmaktadır. Tüm indirimlerden Pratikucakbileti.com internet sitemiz aracılığı ile faydalanabilir, biletlerinizi 3D güvenlik sistemi aracılığı ile %100 güvenli satın alabilirsiniz.

Haberler

 • Uçak Bileti Fırsatları

  Uçak bileti fırsatları ile THY, Pegasus, AtlasJet, AnadoluJet, BoraJet, SunExpress uçak bileti satın almak için tıklayınız. 

   
 • İzmir Adnan Menderes Havalimanı

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yeni iç hatlar terminali ile uçak bileti sektöründeki ağırlığını artıracak. Ayrıntılar...

   
 • Batman Havalimanı

  Batman Havalimanı, uçak bileti işlemleri ve Batman Havalimanı çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.